poniedziałek, 29 listopada 2010

Najlepsze książki historyczne roku 2010

Za najlepsze książki historyczne tego roku zostały uznane Gorycz zwycięstwa Mieczysława Nurka oraz Obcy element Olega Zakirova (możecie ją u nas wypożyczyć!)

Konkurs na najlepsze książki historyczne roku rozstrzygnięty
Nagrody w dwóch kategoriach (najlepsza książka naukowa opisująca losy Polski i Polaków w XX w. oraz najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX w.) wręczono wczoraj w gmachu TVP.
Celem konkursu, zorganizowanego po raz trzeci przez IPN, Telewizję Polską i polskie Radio, jest popularyzowanie dziejów Polski  XX w. oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych. Organizatorzy zapowiadają, iż w przyszłym roku wprowadzą kolejną kategorię - za wydanie materiałów źródłowych.

Wśród książek nominowanych znalazła się również pozycja Aleksandry Ziółkowskiej-Boehm pt. Dwór w Kraśnicy i hubalowy demon. Z autorką tą  mieliśmy okazję spotkać się niedawno w naszej bibliotece podczas spotkania autorskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będziemy wdzięczni za Twój komentarz. Pamiętaj, że każdą myśl możesz wyrazić w sposób kulturalny, jeśli tylko tego zechcesz.