wtorek, 5 czerwca 2018

Festiwal Miłosza 2018: „Rok myśliwego”

„Rok myśliwego” to hasło Festiwalu Miłosza 2018, który potrwa w Krakowie od 7 do 10 czerwca. 

Motyw przewodni siódmej edycji Festiwalu Miłosza pochodzi od tytułu dziennika (1987-1988) poety, który zawiera nie tylko sporządzane „na gorąco” refleksje i notatki o podróżach, spotkaniach, lekturach, pracach w ogrodzie i własnej twórczości, ale także wspomnienia, portrety przyjaciół i pisarzy, mini-eseje o sztuce, religii, polityce, historii najnowszej. „Rok myśliwego” wydał w 1990 r. w Paryżu Instytut Literacki jako 462. tom Biblioteki „Kultury”. W 1991 i 2001 r. diariusz ukazał się nakładem krakowskiego Znaku. 

Festiwal Miłosza to jak co roku różnorodne wydarzenia, w tym liczne spotkania z literatami. Wśród polskich poetów, goszczących na siódmej edycji, będą: Marek Baczewski, Marcin Baran, Tomasz Bąk, Jerzy Jarniewicz, Marzanna Bogumiła Kielar, Urszula Kozioł, Joanna Oparek, Andrzej Szuba i Ilona Witkowska. Z zagranicy pod Wawel przyjadą Jane Hirshfield i Ron Padgett z USA, Eugenijus Alisanka z Litwy, Katja Gorecan ze Słowenii, Maria Stiepanowa z Rosji i Olvido Garcia Valdes z Hiszpanii.
Z dokładnym programem wydarzeń możecie zapoznać się tutaj.


Festiwal, którego patronem jest zmarły w 2004 r. noblista, organizowany jest w Krakowie od 2009 roku. Od 2015 r. odbywa się co roku, a każda z jego edycji nawiązuje do wybranego wątku z twórczości Czesława Miłosza. Każdą edycję odwiedzają największe gwiazdy światowej literatury.


Źródło: lubimyczytac.pl, miloszfestival.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będziemy wdzięczni za Twój komentarz. Pamiętaj, że każdą myśl możesz wyrazić w sposób kulturalny, jeśli tylko tego zechcesz.